İstanbul'da kar yağışı gece de etkili oldu

İstanbul'da kar yağışı gece de etkili oldu

İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece boyunca etkili oldu.

İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece etkisini sürdürdü. Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde vatandaşların bazıları kar yağışı altında 'selfie' çekerken ,bazı vatandaşlar da kartopu oynayarak karın keyfini çıkardı.

Kar yağışına rağmen çalışmak zorunda olanlar da vardı. İstiklal Caddesi'nde Kestane satan Mustafa Akdağ, “Valla çok zor oluyor. Ama yapacak bir şey yok, çalışmak zorundayız. 9 saatten beri buradayım. Akşam kar yağışından beri buradayım” dedi.

Çay satan bir esnaf ise, “Soğuk havaya rağmen çalışıyoruz. Ekmek parası için çalışıyoruz. Bu işin zorluğu da var kolaylığı da var. İki saatten beri buradayım bir saat sonra gitmeyi düşünüyorum” dedi.

ANADOLU YAKASINDA KAR

Kar Anadolu yakasında da etkili oldu. Maltepe'de bazı araçlar ara yollarda kalınca, sürücülerin yardımına vatandaşlar koştu. Kar nedeniyle patinaj çeken aracın bagajına oturup ağırlık oluşturarak aracın kurtulmasını sağladı. Boğaziçi Köprüsü, Kız kulesi kar yağışıyla birlikte kartpostallık görüntüler oluşturdu. Kadıköy Meydanı da beyaza büründü. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER İstanbulkargece