06 Ocak 2017 18:15

13 gündür gözaltında tutulan gazeteciler: Vazgeçmeyeceğiz

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 13 gündür gözaltında tutulan gazeteciler Ömer Çelik ile Metin Yoksu’dan mesaj ‘vazgeçmeyeceğiz’ 

13 gündür gözaltında tutulan gazeteciler: Vazgeçmeyeceğiz

Paylaş

İstanbul merkezli operasyon sonucu gözaltına alınan ve 13 gündür İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde tutulan 6 gazetecinin sorguları hala yapılmazken, ne zaman adliyeye sevk edilecekleri ise bilinmiyor. Gizlilik kararı konulan dosyada, gazetecilere isnat edilen suçlamaya delil olarak sosyal medya paylaşımları gösterilirken, gazeteciler kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) Haber Müdürü Ömer Çelik ve DİHA muhabiri Metin Yoksu avukatları aracılığı ile mesaj gönderdi. 

'VAZGEÇMEYECEĞİZ'

Sağlıklarının ve morallerinin iyi olduğunu belirten gazeteci Ömer Çelik gönderdiği mesajında şunları söyledi: “Öncülerimizin ardından çıktığımız hakikat arayışının dün olduğu gibi bugün de egemenleri rahatsız edeceğini biliyorduk ama buna rağmen bu konuda ısrarlı ve kararlı olma tutumumuzdan, bizi tehdit ettikleri zindan duvarlarına rağmen vazgeçmeyeceğiz.” 

Gazeteci Metin Yoksu da mesajında şu ifadelere yer verdi: “13 gündür hukuksuzca burada olduğumuzu biliyoruz. Burada olmamızın asıl sebebi sadece gazeteci olmak ve aynı ilk gün Özgür Gündem baskınında olduğu gibi, DİHA’nın kapatılmasında olduğu gibi tüm basın üzerinde bir baskı kurulmak isteniyor yeniden. Ama bizler özgür basın geleneğine uygun davranarak, Apê Musa’nın mirasına leke sürdürmeyerek boyun eğmiyoruz ve şunu iyi bilsinler ki boyun eğdiremeyecekler.” (DİHABER)
 

ÖNCEKİ HABER

Çatak Belediyesi’ne kayyım atandı

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa