CHP'li Emir: Darbe komisyonu pişman Melih rolünü hazırlıyor

CHP'li Emir: Darbe komisyonu pişman Melih rolünü hazırlıyor

CHP'li Murat Emir, darbe komisyonunun 'Pişman Melih rolünü hazırlamaktadır' dedi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonun, Belediye Başkanı Gökçek'e sormadığı, “FETÖ'ye hangi ihaleleri verdiniz, belediyede kadrolaşmasını nasıl sağladınız, pişman olduğunuzu söyleyecek kadar ne yaptınız?” sorularını sordu. Emir, komisyonun “Pişman Melih rolünü hazırlamaktadır” dedi.

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunun çalışmalarıyla ilgili yazılı açıklamaya yayınlatan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, komisyonun darbe girişimini araştırmak için değil “film senaryosu yazmak için” toplandığını belirtti. Komisyon başkanı  AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek’in bir dönem Gülen cemaatiyle ilişkileri olduğunu iddia eden Emir, “komisyon başkanlığına getirilmesi, komisyonun adındaki amacına hizmet etmeyeceğini baştan belli etmesine karşın izlenen süreç, Meclis’i işlevsiz kılmaya kadar varmıştır” dedi. Komisyonda kritik isimlerin dilenmediğine dikkat çeken Emir, “Darbe gecesine ilişkin dinlenmeleri halinde, karanlık noktaların aydınlatılmasına katkı sunmaları şüphesiz olan isimlerin hiçbirini dinlemeyen komisyon, bunun yerine film senaryosu hazırlıyormuş gibi bir çalışma yürütmüş ve çatışmaların yaşandığı yerleri gezmek, kahramanlık hikâyelerini dinlemekten başka bir iş yapmamıştır” diye kaydetti.

GÖKÇEK'E SORULAR

Emir, komisyonun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yönelttiği soruları “Pişman Melih rolünü hazırlamaktadır” diye değerlendirirken, eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın “Bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır” sözlerinin Belediye Başkanı Gökçek'e sorulması gerektiğinin altını çizdi. CHP'li Emir, Başkan Gökçek'in  FETÖ’ye verdiğiniz destekten dolayı “Pişmanım” açıklamasını hatırlatarak, “FETÖ’ye, pişmanlık yaşayacak kadar hangi fedakârlıkları yaptınız?” diye sordu. 

Emir, komisyonun Başkan Gökçek'e “FETÖ’ye ait olduğu bilinen şirketlere, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde, verdiğiniz ihaleler hangileridir, -FETÖ’nün, belediyedeki kadrolaşmasına nasıl katkı sağladınız” sorularını da sorması gerektiğine dikkat çekti. (Ankara/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Ocak 2017 16:31
www.evrensel.net