Mehmet Şimşek: Anayasa değişikliği olmazsa olmazdır

Mehmet Şimşek: Anayasa değişikliği olmazsa olmazdır

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: Anayasa değişikliği vazgeçilmezdir.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin demokratik ve laik bir hukuk devleti olduğunu ancak Anayasa değişikliğinden vazgeçilemeyeceğini söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı ve Yeni Genel Merkez Kompleksi'nin temel atma törenini Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in katılımıyla gerçekleştirdi. Şimşek toplantıda yaptığı konuşmada, anayasa değişikliğinin bir rejim değişikliği olmadığını iddia ederek, "Türkiye demokratik ve laik bir hukuk devletidir. Rejim cumhuriyet ve demokrasidir. Anayasa değişikliğiyle sadece icra makamının görevini bundan sonra nasıl yerine getireceğini belirlemeye çalışıyoruz" dedi.

Anayasa değişikliğinin Türkiye için 'olmazsa olmaz' olduğunu ifade eden Mehmet Şimşek, potansiyel olarak krize elverişli yapının değişmesi gerektiğini söyledi. Değişiklik sayesinde 'yönetimde istikrar ve temsilde adalet' olacağını savunan Şimşek şunları ifade etti: "Seçilecek olan kişi 5 yıllığına kendi programını uygulayacak. Yönetimde istikrar ekonomi açısından son derece önemli. İcrada da etkinlik gerekiyor. Sorunları çözme yeteneği kazanılacak. Bu konuda kaygılar yersizdir. Rejim tartışmaları bu konunun istismarıdır. Türkiye'nin demokratik, laik yapısı korunacak." (İstanbul/DHA)

 

www.evrensel.net