11. Ankara Kitap Fuarı başladı

11. Ankara Kitap Fuarı başladı

11. Ankara Kitap Fuarı açıldı. Fuarın bu yılki onur yazarlası Ahmet Ümit'le Mihail Sinelnikov.

11. Ankara Kitap Fuarı bugün açıldı. Congresium'da açılan kitap fuarının bu yılki onur yazarı Ahmet Ümit ile Rus yazar ve şair Mihail Sinelnikov olarak belirlendi. Geçen sene 10. Ankara Kitap Fuarı'na 300 bini aşkın ziyaretçi katıldığı belirtilirken bu yıl da katılımın yüksek olması bekleniyor.

Fuarın bu seneki konuk ülkesi Kazakistan. Kazakistan’dan gelecek yayınevleri ve yazarlar Kazakistan kültür ve edebiyatı ile ilgili eserleri tanıtacak. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’den 250 yayınevinin katılacağı fuarda Sahaf Festivali’nin bulunduğu bir bölüm olacak. Bu bölümde 25 sahaf ürünlerini sergileyecek. Evrensel Basım Yayın da kitaplarının ve yüzde 70'e varan indirimli setleriyle fuara katıldı. 6-15 Ocak tarihleri arasında açık olacak fuar Ankara'daki kitapseverleri bekliyor.

İMZA ETKİNLİĞİ YAPACAK BAZI YAZARLAR

Fuarda kitaplarını imzalayacak yazarlardan bazıları şöyle; Yılmaz Özdil, İlker Başbuğ, Ahmet Şimşirgil, Ahmet Ümit, Emrah Serbes, İsmail Saymaz, Ataol Behramoğlu, Saygı Öztürk, Enver Aysever, Büşra Yılmaz, Hasan Ali Toptaş, Sinan Meydan, Muzaffer İzgü, Nermin Şakracı, Murathan Mungan…(Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net