Ashton Eaton ve eşi Brianne-Theisen sporu birlikte bıraktı

Ashton Eaton ve eşi Brianne-Theisen sporu birlikte bıraktı

Tarihin en önemli dekatletlerinden biri olan Ashton Eaton ve eşi Brianne Theisen-Eaton 28 yaşında atletizmi bıraktı.

Tarihin en önemli dekatletleri arasında gösterilen, 2011 yılından beri geçilmediği çoklu branşlarda iki kez Olimpiyat ve dünya şampiyonu olan ABD’li Ashton Eaton ve kendisi gibi çoklu branşlarda defalarca kürsü gören eşi Brianne Theisen-Eaton atletizme veda ettiklerini açıkladı.

Atletizmdunyasi.com’un haberine göre, Eaton'lar, kariyerlerini sonlandırdıklarını ve artık yeni şeyler denemenin sırası geldiğini belirtti. Spor kariyerinde tüm başarıları elde eden Eaton, Rio 2016’da ikinci Olimpiyat altınını elde ettikten sonra kariyer anlamında yapacak çok bir şey kalmadığının altını çizerken, Kanadalı eşi Brianne Theisen-Eaton da artık yeni bir heptatlon bitirmek için kendisinde güç bulamadığını belirtti. 

Salonda heptatlon, açık havada dekatlon dünya rekorlarını elinde bulunduran Ashton Eaton, Londra ve Rio'daki iki Olimpiyat altını dışında 2013 ve 2015'te dünya şampiyonu olmuştu. Eaton, ayrıca dünya rekoru kırdığı İstanbul, Sopot ve Portland'da da salon dünya şampiyonluğuna erişmişti. 

Buna karşın eşi Brianne, dünya ve Olimpiyat şampiyonluğu kazanamamış, ancak büyük şampiyonaların tamamında podyuma çıkmayı başarmıştı. İki kez dünya ikinciliği, bir de Olimpiyat üçüncülüğü olan Theisen-Eaton, 6808 puanla Kanada heptatlon rekorunun sahibi.

Heptatlonun bir başka Olimpiyat şampiyonu Jessica Ennis-Hill de geçtiğimiz ay aktif spor yaşamına nokta koymuştu. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net