05 Ocak 2017 19:19

Reina salıdırganı için Ege'de alarm

Reina Katliamını gerçekleştiren saldırganın Yunan adalarına geçeceği ihbarı üzerine Ege Denizi’nde sahil güvenlik ekipleri alarma geçti.

Reina salıdırganı için Ege'de alarm

Paylaş

İstanbul Ortaköy'de yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıyı gerçekleştiren şüphelinin yakalanması için Ege Denizi'nde bir dizi önlem alındı. Bodrum'un karşısındaki Yunan adalarına giden tüm yollar tutuldu, sahil güvenlik botları ve helikopterleri bölgeyi kontrol altına aldı. Denize açılan tekne ve yatlar aranmaya başlandı.

İstanbul'daki katliamı gerçekleştirdikten sonra kaçan teröristin Yunan adalarına geçeceği ihbarı üzerine Bodrum, Marmaris ve Datça'da sahil güvenlik ekipleri denizden ve karadan alarma geçti. Milas ilçesine bağlı Güllük mahallesinden hareket ederek İsrail'e kuru yük götüren gemilerle denize açılan her türlü bot, tekne, yat ve balıkçı tekneleri aranıyor.

Yalıkavak, Turgutreis ve Bodrum'da konuşlu altı sahil güvenlik botu, bir savaş gemisi ve iki helikopter Bodrum'a yakın Yunan adalarından İstanköy (Kos), Kilimli (Kalimnos), Psemiros, Leros, Kalalimnos ve Farmakonisi arasında bulunan 50 millik bölgede kıyı şeridi ile uluslararası sularda denetimlerini arttırdı.

Bu arada Yunanistan'a ait Kilimli ve İstanköy Adaları önlerinde de Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin devriye görevi yapması dikkati çekti. (DHA)

Silivri'de Ortaköy saldırısı operasyonu

Reina saldırganı İstanbul'a başka bir kişiyle gitmiş

İzmir'de Reina saldırısına dair operasyonda 27 gözaltı

Başbakan Yardımcısı Kaynak: Saldırgan yüksek ihtimalle Uygur

ÖNCEKİ HABER

İzmir’deki siyasi partilerden saldırıya tepki

SONRAKİ HABER

Fenerbahçe'de idari menajerliğe Volkan Ballı getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa