05 Ocak 2017 16:44

BES: Açığa alınan üyelerimiz, görevlerine iade edilsin

BES aralarında şube yöneticileri ve üyelerinin bulunduğu açığa almalara ilişkin İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Paylaş

Büro Emekçileri Sendikası (BES), aralarında şube yöneticileri ve üyelerinin bulunduğu açığa almalara ilişkin Fındıklı'da bulunan İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak ihraç edilen üyelerinin işlerine iadelerini talep etti. 

"İşimizi geri istiyoruz", "Emeğe saygı istiyoruz", "İş, ekmek adalet istiyoruz", "Çalmadık, çırpmadık, kandırılmadık", "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" sloganlarını atan emekçiler, "İşimizi geri istiyoruz, geri döneceğiz" pankartı açtı.

Basın açıklamasıni okuyan KESK'e bağlı BES 3 No'lu Şube Sekreteri Aziz Özkan, 2016 yılının emekçiler için kabus gibi bir yıl olduğunu söyledi. Hükumetin ilan ettiği OHAL ve aldığı KHK yetkisi ile hukuksuz bir şekilde fiilen kamu emekçilerinin iş güvencesini ortadan kaldırdığını ifade eden Özkan, "Diğer alanlarda olduğu gibi kamu alanında da muhaliflere dönük bir cadı avı başlatmıştır" dedi. 

Hukukun temel ilkelerinin yok sayıldığını, işten atmaların sorgusuz sualsiz gerçekleştirildiğini belirten Özkan, emekçilerin er yada geç kazanacağını vurguladı. Açıklamada, KHK'ların emekçileri tergin ettiği ve kamu hizmetinde aksamalara yol açtığı da ifade edildi.

42 üyesinin açığa alındığını hatırlatan BES üyeleri, çalışanlara yönelik açığa almaları kınadıklarını ve saldırılara boyun eğmeyeceklerini vurguladı. Özkan, "İşten atılan ve açığa alınan tüm emekçilerin görevlerine iadelerinin talep ediyoruz" dedi. 
(İstanbul/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

İzmir'de bombalı saldırı sonrası ilk görüntüler

SONRAKİ HABER

Bakanlık tepkiler üzerine 1102 maden ihalesini iptal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa