05 Ocak 2017 07:29

Sağlar'dan Kılıçdaroğlu'na: Parlamentoyu siz feshettiniz

CHP Milletvekili Fikri Sağlar dokunulmazlıkların kaldırılması konusundaki ikircikli tavrı nedeniyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Sağlar'dan Kılıçdaroğlu'na: Parlamentoyu siz feshettiniz

Paylaş

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, partisinin, dokunulmazlıkların kaldırılmasına destek vermekle hata yaptığını söyledi. Dokunulmazlıklar kalktığı için parlamentonun gücünün kırıldığını anlatan Sağlar, Kılıçdaroğlu’nun ‘Anayasaya aykırı ama ben dokunulmazlıkların kalkmasına evet vereceğim’ dediğinde parlamentoyu feshettiğini ifade etti.

Sağlar, “Bugün vekillerin dokunulmazlıkları kalktığı için HDP’liler cezaevinde. Onlar milletvekili şu anda. Ziyaret edenleri de PKK ile bir araya gelmekle suçluyorlar. ‘Asıl terörle birlikte olan sensin, FETÖ’yü sen buraya getirdin’, diyemiyorsunuz. Bunları söyleyemeyen bir anlayışın insanlara rejimin değiştiğini inandırması zor” dedi.

Fikri Sağlar, RS FM’de Enver Aysever’le Oyuna Devam programına katıldı. T24‘te yer alan habere göre, CHP’li olarak kendi partisini de eleştirmekten kaçınmadığını ifade eden Sağlar, gerçek anlamda bir muhalefetin olmadığını söyledi.

Sağlar, “CHP parlamento dışında, demokrasinin beşiği olan sokaklarda, mahallelerde nedense yok. Halka, ‘yeter artık’ dedirtemiyor. Sessizlik içerisinde parlamentoda muhalefet yapmaya çalışıyor. Bir diğer taraftan da muhalefet partisi gibi görünen bir diğer parti de (MHP), iktidar partisinin aklına gelmeyenleri aklına getiriyor. Muhalefet de böyle bir muhalefet” değerlendirmesinde bulundu.

‘YÜZDE 51’İ ÖRGÜTLEYEMİYORUZ’

Sağlar, AKP’nin 15 yıldır ülkeyi bölmek için uğraştığını ve başkanlık tartışmalarının yalnızca CHP’nin meselesi olmadığını, Türkiye’nin meselesi olduğunu, rejimin değişmesi halinde herkesin kaybedeceğini anlaması gerektiğini söyledi ve ekledi:
“Bu sadece CHP’nin meselesi değildir. Bu Türkiye’nin meselesidir. Şu anda topuyla, tüfeğiyle, parasıyla, korkutmasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49’un üzerine çıkamıyor. Yani yüzde 51 karşısında. MHP’lilerin bir kısmını yanlarına almış olmalarına rağmen halkın yarısı karşılarında. Benim üzüntüm, biz bu yüzde 51’i örgütleyemiyoruz. Ben umutsuz değilim. Heyecanlıyım ve öfkeliyim. CHP’nin örgütü de böyledir. Kıblesi insandır, eşitlikten ve özgürlükten yanadır. Tabanını tutmayacaksın. Hadi, diyeceksin. O zaman örgütün mahalle mahalle, ev ev gezer.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Lice'de 10 köyde sokağa çıkma yasağı

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa