05 Haziran 2012 07:37

BDP Bingöl İl Başkanı Yurtsever tutuklandı

Bingöl'de gözaltına alınan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bingöl İl Başkanı Halis Yurtsever ile birlikte 3 kişi "2911 sayılı yasa"ya muhalefet ettikleri iddiasıyla tutuklanırken, 6 kişi serbest bırakıldı.Bingöl'de bu sabah saatlerinde polis ve askerlerin düzenlediği ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında BDP

BDP Bingöl İl Başkanı Yurtsever tutuklandı

Paylaş

Bingöl'de gözaltına alınan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bingöl İl Başkanı Halis Yurtsever ile birlikte 3 kişi "2911 sayılı yasa"ya muhalefet ettikleri iddiasıyla tutuklanırken, 6 kişi serbest bırakıldı.

Bingöl'de bu sabah saatlerinde polis ve askerlerin düzenlediği ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında BDP Bingöl İl Başkanı Halis Yurtsever ile Okan Bıçak ve Savaş Şahin'in bulunduğu 9 kişi, emniyetteki işlemleri ardından adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığı ile Sulh Caza Mahkemesi'nde ifadeleri alınan 9 kişiden BDP İl Başkanı Halis Yurtsever, Bıçak ve Şahin, "2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu"na muhalefet ettikleri iddiasıyla tutuklanırken, 6 kişi ise serbest bırakıldı. (BİNGÖL)

ÖNCEKİ HABER

‘Artık ölmek istemiyoruz’ çığlığı

SONRAKİ HABER

Hakkari'de kurtların saldırısı sonucu 83 keçi ve koyun öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa