Bir tanık daha ‘kadın saldırgan vardı’ dedi

Bir tanık daha ‘kadın saldırgan vardı’ dedi

Reina Katliamı’ndan sağ kurtulanlardan Faslı Sofia Nasslahsen: En az iki saldırgan vardı, biri kadındı.

Yılbaşı gecesi İstanbul'daki Reina gece kulubüne düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının tanıkları, İstanbul Emniyetinden ve hükümet yetkililerinden farklı açıklamalar yapıyor. Katliamdan sağ kurtulanlardan biri olan Faslı Sofia Nasslahsen de olayda en az iki saldırgan olduğunu ve birinin kadın olduğunu söyledi. Bir başka tanık Suudi Arabistanlı Hassan Kashoggi de “Üç saldırgan vardı biri kadındı” demişti.

'KALAŞNİKOFLU SİYAH GİYİNMİŞ BİR KADIN VARDI'

Morrocon World News'ın haberine göre, Facebook sayfasında olay gecesini anlattığı bir video paylaşan Faslı Nasslahsen ise yaşadıklarını şöyle anlattı: “Tam olarak gece 10.30'da kuzenim ve arkadaşım ile birlikte oradaydım. Her şey iyiydi ve herkes mutluydu. Saat tam 1.15'te o teröristler ya da IŞİD üyeleri geldi. Bazı insanlar, onların, 'Allahu ekber! Allahu Ekber' diye bağırdıklarını duymuş. Restorana doğru geldiler ve insanlara ateş etmeye başladılar, sağa, sola her yere... Kalaşnikoflu ve tamamen siyah giyinmiş bir kadın vardı. İnsanlara ateş etmeye başladı. Herkes yerlerdeydi, bazıları birbirlerinin üstündeydi.”

'GAZ BOMBASI ATTILAR, POLİS 1.5 SAAT SONRA GELDİ'

O andan itibaren ‘histerik bir panik’ başladığını söyleyen Nasslahsen, televizyonlarda söylendiği gibi tek bir terörist olmadığını, iki kişi olduklarını insanların üzerine gaz bombası attıklarını aktardı. Yakınına bir gaz bombası düşünce bir saate yakın baygın kaldığı anlatan genç kadın, polisin ise olaydan bir buçuk saat sonra geldiğini, bomba riski nedeniyle içeri girmediğini söyledi. Kuzeni bileğinden ve dizinden vurulan Faslı Nasslahsen, saldırıdan kurtulanlar olarak, götürüldükleri polis karakolunda ‘kötü muamele gördüklerini’ ileri sürdü, “10 saat polis karakolunda kaldık. Bize kötü davrandılar. Bayılanlar vardı, bazıları panik atak geçirdi, polisler çok soğuk davrandı” dedi. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net