De Mistura Astana'ya davet edildi

De Mistura Astana'ya davet edildi

Rusya'nın BM Daimi Temcilcisi Vitaliy Çurkin: BM’nin Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura Astana'da yapılacak zirveye davet edildi.

Rusya'nın BM Daimi Temcilcisi Vitaliy Çurkin, Suriye krizine ilişkin Astana’da yapılacak zirve konusunda açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çurkin, BM’nin Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın Astana'da yapılacak zirveye davet edildiğini söyledi.

Suriyeli muhaliflerin hem Astana hem de Cenevre'deki toplantılara katılmasını umduklarını belirten Rus diplomat, muhaliflerin her iki toplatıya da katılmasının faydalı olacağını kaydetti.

BM'nin Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın yardımcısı Michael Contet, RİA Novosti'ye yaptığı açıklamada, “Anladığımıza göre Astana görüşmelerinin hazırlıkları yapılıyor. Bizi davet etmelerini bekliyoruz ve orada olmayı planlıyoruz” demişti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.