BES: Tutuklu yöneticimizin  hayati tehlikesi var

BES: Tutuklu yöneticimizin hayati tehlikesi var

Tutuklanan BES Yöneticisi Civan Yıldırım tıbbi cihazla yaşamak zorunda. Sendika, yöneticilerinin serbest bırakılmasını istedi.

İsimsiz bir ihbar üzerinden “Örgüt üyesi olma” iddiasıyla tutuklanan BES Yöneticisi Civan Yıldırım, ağır şeker hastalığından dolayı tıbbi cihazla yaşamak zorunda.

BES Genel Sekreteri Davut Balıkçı ve Yıldırım’ın Avukatı Duygu Demirel, hayati tehlikesi olan Yıldırım’ın derhal serbest bırakılması gerektiğini söyledi. Uzun yıllardır emek mücadelesi veren Yıldırım’ın, ağır şeker hastası olduğuna ve vücuduna bağlı şeker dengeleyici bir cihazla yaşamak zorunda olduğuna dikkat çeken Balıkçı, “Tutuklanmadan önce doktorlar tarafından anjiyo için süre verilmişti. Sağlık sorunları ciddi ve cezaevi, yaşamı için risk taşıyor” dedi.Yıldırım’ın KESK’e yönelik baskıların bir parçası olarak tutuklandığını söyleyen Balıkçı, “Türkiye genelinde 9 BES üyesi tutuklu bulunuyor. Ancak baskılara bizim mücadele azmimizden hiç bir şey eksiltmez” diye konuştu. Yıldırım’ın avukatı Duygu Demirel ise,Yıldırım’ın gözaltında tutulduğu sırada hastalığına dair doktor raporları alındığını aktaran Demirel, “Ancak savcı bu raporları inandırıcı bulmadı! Savcı doktor raporlarını tutanaklara geçirmedi” diye konuştu. (Ankara/DİHABER)

www.evrensel.net