Grev oylamaları başladı

Grev oylamaları başladı

Patron sendikası EMİS ile yapılan sözleşme görüşmelerinin grev aşamasına gelmesi üzerine patronlar, fabrikaları grev oylamasına götürdü. 

Patron sendikası EMİS ile Birleşik Metal-İş arasında süren sözleşme görüşmelerinin grev aşamasına gelmesi üzerine harekete geçen patronlar, fabrikaları grev oylamasına götürdü. 

İlk oylama Gebze’de bulunan Schneider Elektrik’te başladı. Oylama önümüzdeki günlerde diğer fabrikalarda da yapılacak. Patronların baskısıyla sendika üyesi olamayan kapsam dışı personel dahil toplam çalışanların dörtte birinin imzasıyla yapılan oylamadan “evet” çıkması halinde işçiler 20 Ocak’ta greve başlayacak. EMİS sözleşmesi 26 işyerinde Birleşik Metal-İş üyesi 2 bin 200 işçiyi kapsıyor. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)
 

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Güneş Onur 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Ekonominin, tüketimin ve pazarın daraldığı, doların pik yaptığı, enerji darboğazında elektriğin pahalılaştığı ve kısıntıya gidildiği bir konjonktürde grev patronlara ilaçtır, göbek attırır..

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.