Sur'daki karakollar için 'Bismillah'

Diyarbakır’ın Sur ilçesi, güvenlik yolları ve 6 karakol projesi için, Başbakan Yıldırım’ın yer aldığı ‘Sur için Bismillah’ yazılı ilanlarla donatıldı.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 6 karakol ve güvenlik yollarının yapılacağı proje için Başbakan Yıldırım’ın fotoğraflarının üzerinde bulunduğu “Sur için Bismillah” ve “Sur sevgiyle yükseliyor” billboardları asıldı.

Sur’da 2 Aralık 2015 tarihinden bu yana 6 mahallede devam eden sokağa çıkma yasağıyla birlikte ilçedeki yıkım sürüyor. Diyarbakır’a gelerek, kadim ve tarihi Sur ilçesi için birçok söz sarf eden hükümet yetkilileri şu ana kadar verdikleri vaatleri yerine getirmek bir yana yıkımı hızlandırdı.

YILDIRIM DA ‘SUR İÇİN BİSMİLLAH’ DEDİ

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun Sur’da yaptığı “Sur’u Toledo gibi yapacağız” sözleri havada kalırken, onun yerine gelen Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafları kentteki billboardlara donatıldı. “Sur için Bismillah” ve “Sur sevgiyle yükseliyor” yazılı afişlerin Sur’un yeni imar projesi tanıtımı için olduğu anlaşıldı. Bir yandan yıkım devam ederken, kentin farklı noktalarında bulunan billboardlara “Sur için Bismillah” yazılması dikkat çekti.

6 KARAKOL PROJESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından billboardlarda reklamı yapılan projenin en önemli ayağının karakol inşaatları olduğu ortaya çıktı. 28 Aralık’ta yürürlüğe giren proje kapsamında Hasırlı Mahallesi’nde 2 olmak üzere Cevatpaşa, İskenderpaşa, Melikahmet ve Alipaşa mahallelerinde toplam 6 karakol inşa edilecek. (DİHABER)

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Ocak 2017 15:58
www.evrensel.net