HDP milletvekili Leyla Birlik'in eşi gözaltına alındı

HDP milletvekili Leyla Birlik'in eşi gözaltına alındı

HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in yarın görülecek olan duruşmasına katılmak için gelen eşi Mehmet Birlik, Şırnak girişinde polislerce gözaltına

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tutuklu Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in yarın Şırnak Adliyesi'nde görülecek olan duruşması için, Birlik'in avukatları ile birlikte Şırnak'a gelen eşi Mehmet Birlik gözaltına alındı. Şırnak girişinde bulunan polis arama noktasında Genel Bilgi Taraması'ndan (GBT) geçirilen Birlik'İn gözaltı gerekçesi, yanında bulunan avukatlara da bildirilmedi. Birlik önce sağlık kontrolü için Şırnak Devlet Hastanesi'ne ardından Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Öte yandan Güçlükonak ilçesinde 30 Aralık 2016'da gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılan HDP İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Şen, Güçlükonak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan itiraz üzerine tekrar gözaltına alındı. Şen çıkarıldığı mahkemece "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklanarak Şırnak T Tipi Cezaevi'ne gönderildi. (DİHABER)
 

www.evrensel.net