İhtiyaç sahibi öğrenciler için atkı ve bere ördüler

İhtiyaç sahibi öğrenciler için atkı ve bere ördüler

Belediye Konservatuarı'nda eğitim gören çocuklarını beklerken zamanlarını değerlendirmek isteyen 20 kadın, atkı ve bere örerek öğrencilere dağıttı.

Süleymanpaşa Belediyesi Konservatuarı'na sabahları çocuklarını getiren 20 kadın veli, boş geçen vakitlerini değerlendirmek ve soğuk havada üşüyen çocuklara destek olmak için 'Konservatuar anneleri örüyor minik yürekler üşümüyor' adıyla kampanya başlattı.

Kadınlar, ördükleri atkı ve bereleri paketleyip hazırladıktan sonra Nurettin Ekmekçioğlu ve Murat Hüdavendigar İlkokulu öğrencilere götürdü. Paketlerin içerisine, "Şal ve şapkayı örerken sana çok yakışacağını düşündüm. İyi günlerde kullan. Gülşen teyzen" gibi notlar yazıldı.

  • Kendi imkanlarıyla aldıkları yün ipleri okulda çocuklarını beklerken ören kadınlar kısa sürede 85 takım atkı ve bere hazırladı.

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Şefi Salih Demirci, kadınların büyük bi duyarlılık göstererek ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdiklerini ifade ederek, "20 annemiz çocuklarının dersleri olduğu bir ay boyunca hiç durmadan, sıkılmadan, yorulmadan ihtiyaç sahibi çocuklarımız üşümesin diye uğraş verdi. Ortaya inanılmaz güzel işler çıkardılar. Bir ayın sonunda atkı bere takımlarımızı da minik öğrencilerimize ulaştırdık. Bir çocuğun bile yüzünü güldürmenin öneminin büyük olduğu şu günlerde annelerimiz onlarca çocuğun yüzünü güldürdüler. 'Konservatuar anneleri örüyor minik yürekler üşümüyor' adlı kampanya ile minik yürekleri ısıtan tüm annelerimize emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim" dedi. (DHA)

  • Kadınlar, atkı ve bereleri paketleyip Nurettin Ekmekçioğlu ve Murat Hüdavendigar öğrencilerine hediye etti.
Son Düzenlenme Tarihi: 03 Ocak 2017 13:41
www.evrensel.net