Öğrenci yurdunda yangın çıktı

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde bulunan erkek öğrenci yurdunun çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Manisa Turgutlu’da bulunan Urganlı Kurs ve Eğitim Gören Talebelere Yardım Derneği Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nun çatısında yangın çıktı. Yangın nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadı. Yangının neden kaynaklandığı henüz tespit edilemedi.

Yangın, bugün akşam saatlerinde Urganlı Mahallesi'ndeki Urganlı Kurs ve Eğitim Gören Talebelere Yardım Derneği Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nun çatısında çıktı. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen alevleri fark eden öğretmenler, yurttaki 9 öğrenciyi binadan tahliye ederek durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Olayı duyan veliler ve Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez de olay yerine gelerek bilgi aldı. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, yurdun çatısında maddi hasar meydana geldi. Yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için başlatılan soruşturma sürüyor.

Geçtiğimiz aylarda Adana Aladağ’da yaşanan yurt yangınıyla derneklere bağlı olarak kurulan denetimsiz kurslar büyük tepki görmüş ve gündeme gelmişti. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Ocak 2017 04:43
www.evrensel.net