Kadın çalışana saldırıya 32 yıl hapis istemi

Kadın çalışana saldırıya 32 yıl hapis istemi

Zonguldak’ta, yanında çalışan kadına tacizde bulunup av tüfeği ile yaralayan saldırgan için 32 yıl hapis cezası talep edildi.

Zonguldak’ta, yanında çalışan B.B. adlı kadına cinsel saldırıda bulunup av tüfeği ile ateş ederek yaralayan Cüneyt T. için savcı, 32 yıl hapis talep etti. Cinsel saldırı suçu işlenmesine karşın savcı, delil yetersizliği gerekçesini ileri sürerek bu suçtan beraat istedi. 

DHA’nın haberine göre kurye dağıtım şirketi sahibi evli ve 2 çocuk babası Cüneyt T, iddiaya göre eşinden boşandıktan sonra yanında satış ve pazarlama elemanı olarak çalışan 4 çocuk annesi B.B’ye işyerinde cinsel saldırıda bulundu. Cüneyt T, işten ayrılmak isteyen B.B’yi silahla tehdit ederek cinsel saldırılarını sürdürdü. Bir süre sonra işi bırakan B.B’nin evine giden Cüneyt T, av tüfeği ile kadına ateş etti. Ağır yaralanan B.B, hastanedeki tedavisi ardından taburcu edildi. Tutuklanan Cüneyt T, ‘Tasarlayarak veya bir suçu işleyememekten dolayı duyduğu infialle adam öldürmeye teşebbüs’, ‘Cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Nitelikli cinsel saldırı’, ‘Nitelikli konut dokunulmazlığının ihlali’, ‘Mala zarar verme’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından açılan davada hakim karşısına çıktı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada kendisini savunan sanık, mağdur ile rızası dahilinde ilişkiye girdiğini, işi bırakınca da korkutmak amacıyla ateş ettiğini ileri sürdü. 

B.B. ise sigortalı bir işte çalışmak için Cüneyt T’nin yanında işe başladığını söyleyerek, “İşbaşı yaptıktan sonra benimle birlikte olmak istediğine dair tekliflerde bulundu. Ancak ben hiçbir şekilde kabul etmedim. Ancak tehdit ve şantajlarına yenildim ve istemediğim halde ofiste birlikte oldum. Ben sanıktan kurtulmak istiyordum” dedi.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, sanık için cinsel saldırı suçundan delil yetersizliği nedeniyle beraatini, diğer suçlardan ise 32 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Duruşma, sanık avukatının mütalaaya karşı savunma yapması için ertelendi. (Zonguldak/DHA)

www.evrensel.net