TÜMTİS'ten Reina katliamı açıklaması

TÜMTİS'ten Reina katliamı açıklaması

TÜMTİS, Reina katliamına dair açıklamasında 'İhmali olanlar sorumluluğunu yerine getirmelidir' dedi.

TÜMTİS, 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina saldırısına dair basın açıklaması yaptı. Açıklamada "Artık bu katliamların önüne geçilmeli, şiddet üreten politikalardan ve şiddete zemin hazırlayan açıklamalardan vazgeçilmelidir" denildi.

TÜMTİS'in açıklamasının tam metni şöyle:

"2017 yılının ilk saatlerinde yeni bir katliam haberiyle sarsıldık. Ortaköy’de bir eğlence merkezine yapılan kanlı saldırıda 39 insan hayatını kaybetti, 69 insan yaralandı. Yeni yılı kutlamak amacıyla bir araya gelmiş silahsız ve savunmasız insanları hedef alan bu insanlık dışı katliamı kınıyoruz. Ölenlerin ailelerine başsağlığı yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Artık bu katliamların önüne geçilmeli, şiddet üreten politikalardan ve şiddete zemin hazırlayan açıklamalardan vazgeçilmelidir. Görevlerini yerine getirmeyerek ağır ihmal gösteren ve kınama açıklamaları yapmakla yetinen yetkilileri sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye, saldırıları önleyecek tedbirleri almaya davet ediyoruz. İhmali olanlar, hukuki sorumluluklarının gereğini yerine getirmelidir.

Bu hunharca saldırının failleri yakalanıp yargı önüne çıkarılmalı ve yasaların gerektirdiği en ağır cezaya çarptırılmalıdır.  

Bizler, tüm saldırılara karşı kardeşçe bir arada yaşamayı; şiddete karşı barışı, kin ve düşmanlığa karşı kardeşliği savunmaya devam edeceğiz." (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER TÜMTİSReina