Adana emek ve demokrasi güçleri katliamı kınadı

Adana emek ve demokrasi güçleri katliamı kınadı

Adana'da emek ve demokrasi güçleri yaptıkları basın açıklamasıyla İstanbul'da gerçekleşen katliamı kınadı ve hükumeti istifaya çağırdı.

Adana’da emek ve demokrasi güçleri İstanbul Ortaköy'de gerçekleşen yılbaşı katliamına ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. DİSK, KESK, TMMOB ve Adana Tabip Odası’nın çağrısı ile gerçekleştirilen toplantıya HDP, EMEP, Halkevleri yöneticileri ile CHP Adana Milletvekilleri İbrahim Özdiş ve Zülfikar İnönü Tümer de katıldı. 

Eğitim Sen Şube binasında gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamayı okuyan Eğitim Sen Şube Başkanı Ahmet Karagöz, İstanbul'daki silahlı saldırıyı kınayarak, ülkede barışın, huzurun ve güvenin tesis edilmesi çağrısı yaptı. Karagöz, OHAL süresince gazetecilerden siyasetçilere binlerce insanı tutuklayan, patlamalarla ilgili siyasi sorumluluk almayanların bu cinayetin sorumluları olduğunu ve istifa etmeleri gerektiğini söyledi. Çözümün barış içerisinde yaşamak için Türkiye halklarının bir arada yaşamının harcı olan laik ve seküler yaşam olduğunu dile getiren Karagöz, “Eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir ülkeye olan inancımızı ne 2016’da kaybettik, ne de 2017’de kaybedeceğiz. Mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş de saldırıyı kınayarak, "Bu olayların sorumlusu 14 yıllık AKP iktidarıdır" dedi. (Adana/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Ocak 2017 14:20
www.evrensel.net