Bekir Bozdağ: Sosyal medyadan terör örgütlerini övmek suçtur

Bekir Bozdağ: Sosyal medyadan terör örgütlerini övmek suçtur

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Sosyal medya hesaplarından terörü, terör örgütlerini, teröristleri ve terör eylemlerini övenlerin eylemleri suçtur.

Adalet Bakanı ve AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada  "Terör saldırıları öncesi ve sonrası; yazdıkları, yorumları, söyledikleri ve sosyal medya hesaplarındaki mesajlarıyla, terörü, terör örgütlerini, teröristleri ve terör eylemlerini övenlerin ve destekleyenlerin eylemleri, hukukumuza göre suçtur" dedi. 

Boğzdağ'ın tweet'lerinde "Terör örgütü kurma/yönetme, terör örgütü üyeliği, terör örgütüne üye olmamakla beraber terör örgütü adına suç işleme,suçu ve suçluyu övme, terörün ve terör örgütünün propagandasını yapma,suç işlemeye ve kanunlara uymamaya tahrik, halk arasında korku ve panik yaratarak tehdit, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, nefret ve ayrımcılık, hukukumuza göre suçtur ve cezai müeyyidesi vardır. Terör saldırıları öncesi ve sonrası; yazdıkları, yorumları, söyledikleri ve sosyal medya hesaplarındaki mesajlarıyla..., terörü, terör örgütlerini, teröristleri ve terör eylemlerini övenlerin ve destekleyenlerin eylemleri, hukukumuza göre suçtur. Cumhuriyet Savcılarının görevi, suçları soruşturmak, deliller suçun işlendiğine dair yeterli şüphe doğurduğu takdirde kamu davası açmaktır" ifadeleri yer aldı. (ANKARA)

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Ocak 2017 22:08
www.evrensel.net