ÖSO: Saldırılar durmazsa ateşkesten vazgeçeriz

ÖSO: Saldırılar durmazsa ateşkesten vazgeçeriz

Cihatçı gruplardan oluşan Özgür Suriye Ordusu, Suriye Ordusu’nun bombardımanı sürdürdüğünü; saldırılar durmazsa ateşkese son vereceklerini açıkladı.

Suriye’de Cihatçı grupların yer aldığı ve Türkiye tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), hükümet güçleri ve müttefiklerinin bombardımanının bazı bölgelerde sürdüğünü ettiğini belirterek, saldırılar durmazsa, Perşembe gece yarısı yürürlüğe giren ateşkese son vereceklerini açıkladı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre; ÖSO saldırıların devam etmesi halinde, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden (BMGK) de ateşkesle ilgili olarak bu akşam oylanması beklenen tasarıyı da kabul etmemesini istedi.

Başkent Şam yakınlarında, eski adı El Nusra olan Fetih el Şam Cephesi'nin de içinde bulunduğu muhaliflerin elindeki Barada Vadisi'nin ordu tarafından bombalandığı belirtiliyor.

BMGK'nın, Türkiye ve Rusya'nın garantörlüğünde hazırlanan ve Suriye'de Perşembe gece yarısından itibaren yürürlüğe giren ateşkes anlaşmasıyla ilgili olarak Rusya'nın sunduğu tasarıyı oylaması bekleniyor.

Barış görüşmelerinin ateşkesi takiben bir ay içinde Kazakistan'ın başkenti Astana'da başlaması hedefleniyor. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER ÖSOSuriyeAteşkes