'Barışla zalimliği aştığımız bir yıl olsun'

'Barışla zalimliği aştığımız bir yıl olsun'

Sanatçıların yeni yıl mesajlarında ortak vurgu barış.

Türkan Şoray: Yeni yılda barış, huzur, sevgi diliyorum. Acı haberlerin olmadığı, gencecik çocuklarımızı yitirmediğimiz, annelerin ağlamadığı bir yıl diliyorum. Kendim için sağlık ve huzurdan başka bir şey istemek gelmiyor içimden.

Fazıl Say: Hepinize sağlıklı, mutlu bir 2017 dilerim. Tek temennimiz terör, savaş ve ölümler artık bitsin.

Ayşenil Şamlıoğlu: Düşlediklerimizi hızla karşımızda bulacağımız bir yıl olsun, bu bilgiyle iyi ve güzel düşünelim, iyilik, güzellik, huzur, barışla buluşalım...

Engin Alkan: Şu çatılarda geceden beri uğuldayan poyraz, önüne katıp süpürüp götürse kötülükleri...

Ceylan Ertem: "Gazetecilerimize özgürlük!" ve gelecek günlerde "yalnız değildir’" demelere mecbur kalmadığımız adil bir düzen dilerim.

Ahmet Mümtaz Taylan: 2016’yı da pert ettik, şimdi 2017 düşünsün. Sıkı giyinin, sıkı düşünün, sıkı durun. İyilikler...

Bulutsuzluk Özlemi: Tüm halkımıza demokratik, laik ve özgür bir ortamda bilimsel akıldan ayrılmadan, mutlu sağlıklı bir yıl olsun 2017...

Ebru Nihan: İncelikle, nezaketle, hoşgörüyle, muhabbetle, dostlukla, eşitlikle, huzurla, yaşamak ve yaşatmakla, barışla zalimliği aştığımız bir yıl olsun.

Redd: Kötülükleri ve hukuksuzlukları hayatımızdan çıkardığımız bir yıl olsun. Toplumsal barış, huzur ve sağlık hepimizle, güç sizinle olsun. 

Küçük İskender: Hala umutlu olan tarafa, mutlu yıllar...

Ahmet Ümit: Yeni yıl çok kitap, çok özgürlük, çok demokrasi, çok barış getirsin. Acı, zulüm, savaş yüzü göstermesin, huzur ve sağlık hep bizimle olsun. (KÜLTÜR SERVİSİ)


 

www.evrensel.net