31 Aralık 2016 10:22

Ensarioğlu’nun yeğeni kayyım atanan belediyeye müdür yapıldı

Kayyım atanan Kayapınar Belediyesine AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun yeğeni Fethi Ensarioğlu müdür olarak atandı.

Ensarioğlu’nun yeğeni kayyım atanan belediyeye müdür yapıldı

Paylaş

Diyarbakır’ın merkez DBP’li Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın’ın 7 Aralık günü tutuklanmasından hemen sonraki gün belediyeye İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Kayapınar Kaymakamı Mustafa Kılıç kayyım olarak atandı.

Kayyım ilk gün onlarca polis eşliğinde belediye binasına gelirken, sonrasında belediye binası adeta karakola çevrildi. Etrafında zırhlı araçların bekletildiği belediye binasına giden personel ve yurttaşlar bahçe kapısında kurulan noktadan aranıp kimlik kontrolünden geçirilirken, belediyenin her katında da polisler bekletiliyor.

ÇALIŞANLARA ‘VURULURSUN’ TEHDİDİ

Kayyım Kılıç’ın odasının bulunduğu Belediye Hizmet binasının hemen yan tarafındaki ek hizmet binasının 3’üncü katında özel harekat timleri dışında kimsenin durmasına izin verilmediği belirtildi. Kılıç’ın belediyede bulunmadığı vakitlerde odayı temizlemeye giden temizlik işçilerinin özel timlerin nezaretinde temizlik yapabildiği belirtilirken, işleri gereği odanın bulunduğu kata çıkan personellere, “Ani hareket yapmayın, vurulursunuz”, “Elinizi cebinize sokarsanız vurabiliriz” şeklinde tehditlerde bulunulduğu öğrenildi.

Öte yandan belediyenin bodrum katına çekyatların bırakıldığı ve polislerin gece burada kaldığı ileri sürüldü.

MÜFTÜLÜKTEN MEMUR ‘TRANSFERİ’

22 Kasım tarihinde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 50’yi aşkın çalışan ve müdürün ihraç edildiği belediyede, İl Müftülüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Kayapınar Kaymakamlığı’ndan memurlar görevlendirilmeye başlandı. Eş başkan yardımcıları Mehmet Kan, Mahmut Büyükbayram, Aydın Bolkan, İhsan Avcı ve Mustafa Demir görevlerinden ihraç edilmesinin ardından müftülük, eğitim merkezi ve kaymakamlıktan getirilen memurlar bu görevlere verilirken, yine buradan gelen birçok kişi ise farklı departmanlarda işe başladı.

ENSARİOĞLU’NUN YEĞENİ MÜDÜR YAPILDI

Belediyede, hakkında kayyım atanan belediyeleri yönettiği şeklinde haberler çıkan AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ile ilgili gelişmeler de yaşanıyor. Belediyeye iş başvurusunda bulunan yurttaşların Ensarioğlu’na yönlendirildiği iddia edilirken, Ensarioğlu’nun yeğeni Fethi Ensarioğlu ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne getirildi.

Yine belediyede bulunan stajyer çalışan maaşlarının kayyım tarafından yaklaşık yüzde 50 oranında düşürüldüğü öğrenildi. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Uşak'ta üniversite rektörü dahil 4 kişi tutuklandı

SONRAKİ HABER

Lübnan'da hükümeti kurma çalışmalarında sona gelindi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa