31 Aralık 2016 02:33

Kış günü susuz kalmayın

Hava sıcaklıklarının iyice düşmesiyle su tesisatının donması riski ortaya çıkıyor. İSKİ önlem alınması çağrısı yaptı.

Kış günü susuz kalmayın

Paylaş

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ) meteorolojinin hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşeceği uyarısı üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıkta bulunan su sayaçlarının ve su borularının donması nedeniyle yaşanacak aksaklıkların önüne geçilmesi için yalıtımın gerekli olduğunu belirtilen açıklamada yalıtım malzemesi olarak talaş, saman benzeri malzemelerin kullanılması öneriliyor.

İSKİ’nin açıklaması şöyle:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM verilerine göre, İstanbul'un yoğun kar yağışı etkisine gireceği ve hava sıcaklığının sıfırın altına düşeceği tahmin edilmektedir. Bu nedenle su sayaç ve tesisatları, donma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

Su tesisatı ve sayaçlarında donmadan kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir: Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı, etrafı talaş, saman ve benzeri soğuğu geçirmeyen malzemeler ile korunmalıdır." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

'BOTAŞ doğalgazı kestiği için mi elektrik üretilemiyor?'

SONRAKİ HABER

‘ABD Suriye’deki tüm askerlerini geri çekmeyi değerlendiriyor’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa