100 rütbeli askere 'FETÖ' tutuklaması

100 rütbeli askere 'FETÖ' tutuklaması

TSK içerisindeki 'FETÖ' yapılanmasına dönük operasyonda 'ByLock' kullandığı öne sürülen 100 rütbeli asker tutuklandı.

‘FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik gerçekleştirildiği belirtilen operasyonda gözaltına alınan ve 'ByLock' kullandıkları öne sürülen 107 rütbeli askerden 100'ü tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, yürütülen soruşturmada şüpheli 107 kişi, bu sabah soruşturmanın yürütüldüğü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edildi.

Savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe çıkarılanlardan 100'ü tutuklandı, diğer 7 kişi ise "Etkin Pişmanlık Yasası"ndan faydalanarak adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

TUTUKLU SAYISI 161'E YÜKSELDİ

Soruşturma kapsamında Kara, Hava ve Deniz kuvvet komutanlıklarında çeşitli rütbelerde görevli 575 asker hakkında gözaltı kararı verilmişti. İstanbul merkezli 58 ilde 17 Aralık'ta 2 ayrı operasyon düzenlenmiş ve haklarında gözaltı kararı verilenlerden 351'i yakalanmıştı. Aralarında muvazzaf subay ve astsubayların da bulunduğu belirtilen 179 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 161'e yükselirken "Etkin Pişmanlık Yasası"ndan faydalanan 11 kişi ise serbest kaldı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER FETÖTSKByLock