04 Haziran 2012 02:51

İş cinayetlerinde 69 işçi öldü

İSTANBUL İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Mayıs Ayı İş Cinayetleri Raporu’nu açıkladı. Rapora göre, Mayıs ayında en az 69 işçi yaşamını yitirdi.Haydarpaşa Garı önünde Meclis adına açıklama yapan BTS İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Ercan, iş cinayetlerinin en çok inşaat,

İş cinayetlerinde 69 işçi öldü

Paylaş

İSTANBUL İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Mayıs Ayı İş Cinayetleri Raporu’nu açıkladı. Rapora göre, Mayıs ayında en az 69 işçi yaşamını yitirdi.
Haydarpaşa Garı önünde Meclis adına açıklama yapan BTS İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Ercan, iş cinayetlerinin en çok inşaat, enerji ve mevsimlik tarım sektöründe yaşandığını söyledi. 1 Mayıs’ta set işçisi olarak çalışan Selin Erdem’in ölümünün set emekçilerinin güvencesiz çalışmalarının somut bir örneği olduğunu dile getiren Ercan, demiryollarında 2012 yılının ilk 5 ayında en az 20 işçinin yaralandığını ve 4 işçinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.
Demiryollarında yaşanan kazaların kanıksandığını belirten Ercan, gerekli önlemlerin alınmadığını ifade etti. Ercan “Sorumlular başta AKP iktidarı olmak üzere ve 10 yıldır demiryollarını yöneten ama yaşanan bunca ölüme rağmen gerekli önlemleri almak yerine yeniden yapılanma uygulamaları ile kazalara ve ölümlere davetiye çıkaran demiryolu yönetimidir. Zaman aşımı onları ceza almaktan kurtarabilir. Ama kamuoyu vicdanında mahkum olmaktan hiçbir zaman kurtulamayacaklardır.” diye konuştu.
(İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Türk-İş harekete geçmeli

SONRAKİ HABER

Hakim ve savcı sınavında 70 puan barajı yeniden yasalaştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa