HDP’liler 18 gün sonra adliyeye sevk edildi

HDP’liler 18 gün sonra adliyeye sevk edildi

HDP’ye yönelik operasyonlarda İstanbul’da gözaltına alınan 37 HDP’liden 12’si, 18 günlük gözaltı süresinin ardından adliyeye sevk edildi.

HDP’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan 37 HDP’liden 12’si, 18 günlük gözaltı süresinin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Beşiktaş’taki bombalı saldırının ardından 12 Aralık’ta HDP’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan 37 HDP’liden 12’si, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Vatan’da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şubede tutulan 12 kişi, sorgularında susma hakkını kullandı. HDP’lilerin “Örgüt üyesi olma” ve “Örgüt propagandası yapma” iddiaları ile gözaltına alındığı öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen HDP Üsküdar Avcılar, Esenyurt, Beyoğlu, Küçükçekmece, Arnavutköy ilçe başkanları da yer aldı. Adliye sevk edilenlerin işlemleri devam ediyor. Aralarında HDP İstanbul İl eş başkanları Doğan Erbaş ve Aysel Güzel’in de bulunduğu 25 HDP’linin ise ne zaman adliye sevk edilecekleri bilinmediği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Aralık 2016 18:11
www.evrensel.net
ETİKETLER HDPGözaltı