Zaharova: Moskova Anglo-Amerikan okulu kapatılmadı

Zaharova: Moskova Anglo-Amerikan okulu kapatılmadı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, CNN'in 'Moskova Anglo-Amerikan Okulu'nun kapatılması talimatı verildi' haberini yalanladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin yaptırımlarına tepki olarak Moskova Anglo-Amerikan Okulu'nun kapatılması talimatının verildiği yönünde basında çıkan haberleri yalanladı.

Sputnik'in yansıttığı habere göre Facebook'tan açıklama yapan Zaharova "ABD'li yetkililer isim vermeden yaptırımlara cevap olarak Rusya'nın, Moskova Anglo-Amerikan Okulu'nu kapattığı bilgisini verdi. Bu bir yalan. Görünüşe göre Beyaz Saray tamamen aklını kaçırıp kendi çocuklarına karşı yaptırım uygulamaya başladı" ifadelerini kullandı.

CNN, ABD'li bir yetkiliyi kaynak göstererek Moskova Anglo-Amerikan Okulu'nun (Anglo-American School of Moscow) kapatılması yönünde talimat verildiğini öne sürmüştü.

Zaharova ayrıca mesajında şunları söyledi: "Normalde Ayaz Dede'den (Rus Noel Baba) bir şey getirmesini isterler. Bense ondan birilerini götürmesini istiyorum." (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER ABDRusya