Putin: ABD'li diplomatlar sınır dışı edilmeyecek

Putin: ABD'li diplomatlar sınır dışı edilmeyecek

Putin, Dışişleri Bakanlığı'nın ABD'ye misilleme önerisine rağmen hiçbir ABD'li diplomatın ülkeden gönderilmeyeceğini duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin 35 Rus diplomatı sınır dışı etme kararı sonrası misillemede bulunmayacaklarını açıkladı.

Putin, Dışişleri Bakanlığı'nın 35 ABD'li diplomatı sınır dışı önerisine rağmen hiçbir ABD'li diplomatın ülkeden gönderilmeyeceğini söyledi.

Kremlin'den yayımlanan açıklamada Putin, "Misilleme hakkımız var ama bu sorumsuz 'mutfak' diplomasisi seviyesine düşmeyeceğiz. ABD-Rusya ilişkilerinde adımlarımızı yeni başkan seçilen Donald Trump'ın politikaları uyarınca atacağız"  ifadelerini kullandı.

Putin, "Ailelerin ve çocuklarının yeni yıl tatillerini alıştıkları yerlerde geçirmelerini engellemeyeceğiz. Dahası, ABD'li diplomatların çocuklarını Kremlin'deki yeni yıl ve Noel etkinliklerine davet edeceğim" şeklinde konuştu. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Aralık 2016 15:49
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Sirblood 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Korktu

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.