TOKİ’nin gözü İzmir’in stadlarında

TOKİ’nin gözü İzmir’in stadlarında

TOKİ, İzmir futbolunun kalbi durumundaki yüz yıllık Alsancak Stadı ve Göztepe Gürsel Aksel stadının arazilerine göz dikti. Bu stadların yıkılarak yerlerine alışveriş merkezleri yapılması planlanıyor.Konuyla ilgili Altay Taraftarları, Buca İstasyon Taraftar Grubu, Göztepe Taraftarları ve Taraftar Hakları Derneği Girişimi tarafından yapılan a&

Konuyla ilgili Altay Taraftarları, Buca İstasyon Taraftar Grubu, Göztepe Taraftarları ve Taraftar Hakları Derneği Girişimi tarafından yapılan açıklamada, meslek odaları ve daha geniş taraftar grupları ile konunun takipçisi olunacağı vurgulandı.

Ziraat Mühendisleri Odası Lokali’nde bir araya gelen Taraftar Grupları adına konuşan Simge Yılmaz, Alsancak ve Gürsel Aksel stadlarında yıllarca maç izlemiş, spor yapmış, binlerce anı biriktirmiş İzmirliler olarak stadların ranta kurban edilmesini istemediklerini vurguladı. Bu stadların aynı zamanda, İzmir Afet ve Acil Durum Eylem Planı ile belirlenmiş 4 çadırkent alanından ikisi olduğunu belirten Yılmaz, buraların  binalarla doldurulmasının yüzbinlerce insanı depreme karşı güvencesiz bırakacağına dikkat çekti. Yılmaz, kent merkezinde zaten çok kısıtlı olan kamusal mekânların, kar amaçlı ticari faaliyetlere terk edilmesini ve birkaç maç dışında tribünlerin dolmayacağı ve toplu taşıma olanakları zayıf, özel araç trafiğine özendiren stadlara mahkûm kalmayı istemediklerini dile getirdi. Ahmet Atayol da, bu konudaki gündemi canlı tutmayı hedeflediklerini, henüz ulaşamadıkları taraftar gruplarına ulaşacaklarını, meslek odaları ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeler yapacaklarını belirtti.  Açıklamanın ardından Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde imza masası açıldı. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net