Selin vurduğu Mersin'de bugün güneş açtı

Selin vurduğu Mersin'de bugün güneş açtı

Selin vurduğu Mersin'de bugün güneş açarken CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Başbakanın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Mersin'de dün yaşanan yağmur ve fırtınanın ardından bugün kentte güneş açtı. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ise TBMM'ye soru önergesi vererek kentin afet bölgesi ilan edilip edilmeyeceğini sordu.

Meteorolojiden bugün de yağış olabileceği uyarısına rağmen güneşli hava kendini gösterdi. Havanın değişmesi ile birlikte kentte selin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Hasar belirleme çalışmaları başlarken su altında kalan işyerlerinin tahliyesi sürüyor.

Belirlenen ihtiyaç sahiplerine de yemek ve battaniye dağıtımı yapılıyor.

ATICI'DAN SORU ÖNERGESİ

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, TBMM'ye verdiği soru önergesinde kentin afet bölgesi ilan edilip, edilmeyeceğini sordu.

Başbakanın yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesinde Mersin'in sel felaketinden olumsuz etkilendiğini belirten Atıcı, "Mersin merkezinde ve ilçelerinde bulunan ana ve tali yolların büyük bir bölümü trafiğe kapanmış, çok sayıda ev ve işyerinin kullanılamaz hale gelmiştir. Kentte elektrik ve telefon kesintileri yaşanmaktadır. Vatandaşlar ulaşım, iletişim ve temel ihtiyaçlara erişim noktasında kısıtlı haldedir. İki vatandaşımızın yaşamını yitirmesi bizleri derinden üzmüştür. Mersin'i afet bölgesi ilan etmeyi düşünüyor musunuz? Sel felaketi nedeniyle maddi zarara uğramış olan başta çiftçilerimiz olmak üzere mağdur vatandaşlarımıza doğrudan maddi yardım yapmayı düşünüyor musunuz? Sel felaketinden zarar gören Mersinli çiftçilerimizin ve esnafımızın devletin herhangi bir kurumuna olan borçlarını faizsiz olarak ötelemeyi düşünüyor musunuz? Sel felaketinde yaşamını yitirenlere yönelik olarak ne gibi yardımlar planlanmıştır? Doğal afetlerden korunmak ve gerektiğinde yaraların hızlıca sarılmasını sağlamak üzere Mersin'e yapılacak olan yatırımları arttırmayı düşünüyor musunuz?" dedi. (DHA)

İHMALLER MERSİN'DE 2 CAN ALDI

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Aralık 2016 15:30
www.evrensel.net