Haber-Sen: Açığa almalar son bulsun

Haber-Sen: Açığa almalar son bulsun

Haber-Sen KHK'ler ile açığa alınan üyelerinin işine geri dönmesi talebiyle İstanbul Sirkeci'deki PTT önünde basın açıklaması yaptı.

KESK'e bağlı Haber-Sen üyeleri Sirkeci'de bulunan PTT önünde KHK'ler ile açığa alınan üyelerinin işe iade edilmesi ve açığa almaların son bulması talebiyle bir araya geldi. 'İşime, ekmeğine sahip çıkıyorum' pankartı açan Haber-Sen üyeleri 'gözaltılar, tutuklamalar, ihraçlar bizi yıldıramaz', 'direne direne kazanacağız' sloganları ile ihraçları protesto etti.

Haber-Sen adına ortak açıklamayı yapan Haber-Sen 4 Nolu Şube Eş Başkanı Fahri Karasu, 15 Temmuz darbe girişiminin fırsata çevrildiğini hatırlatarak, demokratik hakları için mücadele eden üyelerin açığa alındığını belirtti.

Şiddete, hukuksuzluğa karşı mücadele eden, ifade özgürlüğünü her daim savunan sendika üyelerinin keyfi bir şekilde açığa alındığını söyleyen Karasu, “Demokrasi için mücadele eden sendika üyelerimize karşı keyfi bir biçimde uygulanan açığa almalar derhal son bulmalıdır” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net