Gözaltındaki gazetecilerden mesaj: Habere daha çok sarılın

Gözaltındaki gazetecilerden mesaj: Habere daha çok sarılın

Gözaltı süreleri 24 Ocak'a kadar uzatılan gazeteciler, dışarıdaki meslektaşlarına 'Haber yapmaya daha büyük bir şevkle sarılın' mesajı gönderdi.

İstanbul merkezli operasyon sonucu gözaltına alınan ve 6 gündür İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde tutulan 6 gazetecinin gözaltı süresi 24 Ocak gününe kadar uzatıldı. Dosyalarında gizlilik kararı bulunan gazetecilerin avukatları 5 gün sonra emniyete giderek, müvekkilleriyle görüştü.

‘HABER YAPMAYA DAHA BÜYÜK SARILIN’

“Örgüte üye olmak” iddiasıyla gözaltına alındıkları belirtilen gazetecilerin avukatları, gözaltında henüz bir işlemin yapılmadığını aktardı. Avukatlar, gazetecilerin morallerinin yüksek olduğunu, dışardaki gazeteci arkadaşlarına selam ve “Haber yapmaya daha büyük sarılın” mesajı gönderdiklerini söyledi.

Etkin Haber Ajansı (ETHA) Sorumlu Yazıişleri Müdürü Derya Okatan’ın gözaltına alındığı günden bu yana açlık grevinde olduğu kaydedildi.

25 Aralık’ta sabahın erken saatlerinde düzenlenen ev baskınları sonucu kapatılan DİHA'nın Haber Müdürü Ömer Çelik Diyarbakır’da, DİHA muhabiri Metin Yoksu, Diken muhabiri Tunca Öğreten, BirGün Gazetesi Muhasebe Sorumlusu Mahir Kanaat, ETHA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Derya Okatan ve Yolculuk Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazıişleri Eray Sargın ise İstanbul’da gözaltına alınmıştı. (DİHABER)

Basın meslek örgütleri: Gazetecilik suç değildir!

www.evrensel.net