Ankara’da Haber Sen açığa almalara karşı açıklama yaptı

Ankara’da Haber Sen açığa almalara karşı açıklama yaptı

Haber Sen Ankara şubeleri OHAL sonrası açığa alana üyeleri için PTT Genel Müdürlüğü önünde açıklama yaptı.

Haber-Sen Ankara şubeleri, PTT Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenleyerek hukuk dışı açığa almalara tepki gösterdi. Açıklamayı yapan Haber Sen 2 No'lu Şube Başkanı Mehmet Ali Elçek, açığa alınan arkadaşlarının yeni yıla işinden ve ekmeğinden uzaklaştırılmış olarak girdiğini söyledi.

“Darbeye karşı özgürlüğü, demokrasiyi en kutsal değer ilan edenler, özgürlüğü ve demokrasiyi sadece kendi çıkarları için istediklerini en kısa sürede gösterdiler” diyen Elçek, sendika üyelerinin OHAL bahanesiyle mağdur edildiğini söyledi. Elçek görevden alma kararıyla, sendikanın cezalandırılmaya çalışıldığını söyledi.

Elçek, “Tüm yaşamları boyunca darbelere, şiddete, hukuksuzluğa karşı çıkmış, ifade özgürlüğünü her zaman savunmuş ve gerçek bir demokrasi için mücadele eden sendikamız üyelerine karşı, keyfi biçimde uygulanan açığa alınma işlemlerine derhal son verilmelidir” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.