Fenerbahçe’nin konuğu Galatasaray

Fenerbahçe’nin konuğu Galatasaray

Türkiye Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde bugün 7 maç oynanacak. Günün maçı ise Fenerbahçe-Galatasaray derbisi.

Türkiye Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde bugün programda 7 maç var. Günün maçı ise saat 20.00’de başlayacak olan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi.

Bu sezon 9 galibiyet 1 mağlubiyetle ligin lideri olan sarı lacivertliler, 8 galibiyet 2 yenilgisi bulunan Galatasaray karşısında liderliğini perçinlemek istiyor.

Fenerbahçe bu sezon evinde oynadığı maçlarda 4’te 4 yaptı. Galatasaray ise deplasmanda oynadığı 4 maçta 2 yenilgi aldı.

Sporun pek çok dalında olduğu gibi kadınlar basketbolunda da zengin bir rekabet tarihine sahip olan 2 takımın son 10 maçında Fenerbahçe 8 galibiyet aldı. Sarı Kanaryalar oynadıkları son 6 maçı da kazandı.

BASKETBOLUN İKİ LOKOMOTİFİ

Türkiye’de kadınlar basketbolunun lokomotifi konumunda olan 2 takım, 36 yıllık lig tarihinin 25’inde şampiyonluklara imza koydu. Toplamda Galatasaray’ın 13, Fenerbahçe’nin ise 12 şampiyonluğu bulunuyor.

İki takım arasında bugüne kadar oynanan 234 maçta Galatasaray’ın 120, Fenerbahçe’nin 111 galibiyeti bulunuyor. 3 maç berabere sona erdi.

GÜNÜN PROGRAMI

Mesai saat 16.00’da Bellona AGÜ Spor-Botaş maçıyla başlayacak.
17.30’da Adana ASKİ ile Girnespor karşılaşacak.
18.00’de Hatay BŞB.-MKB Doğuş Hastanesi, Mersin BŞB-Tosyalı Toyo Osmaniye, Samsun Canik Belediye-İstanbul Üniversitesi; 19.00’da ise Beşiktaş Yakın Doğu Üniversitesi karşı karşıya gelecek. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net