Yüksekova'da elektrik kesintileri halkı bezdirdi

Yüksekova'da elektrik kesintileri halkı bezdirdi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yıllardır süren elektrik sorunu kışın da gelmesiyle yurttaşları canından bezdirdi.

Yüksekova’da 79 gün süren sokağa çıkma yasağı sırasında büyük hasarın yaşandığı Orman, Güngör, Cumhuriyet ve Kışla mahallelerinde aylardır süren elektrik sorunu, kışın da gelmesiyle birlikte Koçerlerin yoğun yaşadığı Yenimahalle, Esentepe, Yeşildere ve Esenyurt mahallelerinde de görülmeye başladı.

TRAFOLAR BİR BİR PATLIYOR

Bazen düşük, bazen de yüksek voltajlarda verilen elektrikten kaynaklı birçok elektronik eşyanın kullanılamaz hale geldiği ilçede, trafolar bir bir patlıyor. Özellikle akşam saatlerinde her 5 dakikada gidip gelen elektrikten dolayı en çok zararı ise yasak döneminde yaşadığı hasarları gidermeye çalışan esnaf görüyor.

TELEFON IŞIĞI İLE TRAŞ YAPIYOR

Yüksekova’da sık sık kesilen elektrikten dolayı müşterilerini telefon ışığında traş etmek zorunda kalan berber Orhan Altun, müşterinin saatlerce koltukta kaldığını söylüyor. Çarşı merkezinde berberlik yapan Orhan Altun, yaşanan kesintilerden dolayı özellikle akşam saatlerinde birçok müşterisini telefon ışığı altında tıraş etmek zorunda kalıyor. Duruma tepki gösteren Altun, “Günde en az 50 kere elektrik gidip geliyor. Müşteri saatlerce koltukta kalıyor. İşimiz olduğunda elektrik gidiyor. Zaten düşük voltajda elektrik veriliyor. Bu sıkıntının çözülmesi lazım. Yetkililerin bir an önce çözüm bulması gerekiyor” dedi.

TATMİN EDİCİ CEVAP YOK

Duruma dair TEDAŞ yetkililerini sık sık arayan yurttaşlar tatmin edici bir cevap alamamaktan yakınıyor. TEDAŞ yetkilileri ise sorunun kış koşulları ve altyapıdan kaynaklı kaynaklandığını savunuyor. (DİHABER)

Son Düzenlenme Tarihi: 29 Aralık 2016 18:41
www.evrensel.net