29 Aralık 2016 16:05

Nevşehir'de 14, Niğde’de ise 6 kişi sobadan zehirlendi

Nevşehir'de etkili olan lodos ve Niğde'de etkili olan fırtına nedeniyle toplam 20 kişi sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Paylaş

Nevşehir'de dün geceden itibaren etkili olan şiddetli lodos, kentte hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, çok sayıda soba zehirlenmesi meydana geldi. Kent merkezinin yanı sıra ilçelerden gelen ve aralarında çocukların da bulunduğu 14 kişinin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri öğrenildi.

Özellikle gece saatlerinde meydana gelen zehirlenmeler sonucu 112 Acil Servis ambulansları zehirlenenleri Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Tedavi altına alınanların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Niğde'de ise gece saatlerinde başlayan şiddetli fırtına ile birlikte sobadan sızan karbonmonoksit zehirlenmeleri yaşandı. Karbonmonoksit gazından etkilenen 3'ü çocuk 6 kişi, Niğde Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yetkililer, lodoslu ve fırtınalı havalarda sobanın yatmadan önce mutlaka söndürülmesi gerektiği konusunda uyardı. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da fırtına bilançosu

SONRAKİ HABER

İhmal sonucu yanan öğrenci: Laboratuvarın altyapısı yapılmadan derslere başlanmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa