Petrol-İş MYK Üyesi Mustafa Tekik’ten 2017 mesajı

Petrol-İş MYK Üyesi Mustafa Tekik, Evrensel WebTV’ye verdiği mesajında ‘2017 Barış, mücadele ve dayanışma dolu bir yıl olsun’ dedi.

Türk-İş’e bağlı Petrol İş Sendikası Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Mustafa Mesut Tekik, Evrensel WebTV’ye verdiği yeni yıl mesajında “Barış, mücadele ve dayanışma dolu bir yıl diliyorum” dedi.

FELAKETLER YARA AÇTI

2016 yılının işçi sınıfına yönelik saldırıların doruk noktasında olduğu bir yıl olarak yaşandığını ifade eden Tekik, “Felaketler ve katliamlar, işçi sınıfının zihninde de ruhunda da derin yaralar açtı. Ülkemizde iş cinayetleri, iş katliamları olanca hızıyla sürdü” diye konuştu.

SALDIRILARA KARŞI YETERLİ MÜCADELE VERİLEMEDİ

Bu saldırılara Türkiye işçi sınıfı ve eşitlikten, özgürlükten yana tavır koyan kesimlerin yanıt veremediğini ifade eden Tekik, “Dünya işçi hareketinin, Türkiye işçi sınıfının birleşik, örgütlü, kararlı mücadelesiyle Savaş lobilerinin, silah tekellerinin dünyaya dayattığı savaşın, yıkımın önü alınır” dedi. “Ezilen halkların, Türkiye halklarının yeni yılını kutluyorum” diyen Tekik, 2017 yılının barış, mücadele ve dayanışma dolu bir yıl olmasını diledi. (İstanbul/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 29 Aralık 2016 16:21
www.evrensel.net