EMEP Bölge Örgütü: Roboskî’yi yaratan politika devam ediyor

EMEP Bölge Örgütü: Roboskî’yi yaratan politika devam ediyor

Emek Partisi Bölge Örgütü, Roboskî Katliamı'nın yıl dönümünde yazılı açıklama yaparak iktidarın katliamdaki rolüne dikkat çekti.

Roboskî Katliamının yıl dönümünde Emek Partisi Bölge Örgütü tarafından yazılı açıklama yapıldı. İktidarın katliamı 'FETÖ’nün üzerine yıkarak bu katliamın sorumluluğundan kurtulmaya çalışıldığı belirtilerek, “Ancak Roboskî katliamını yaratan savaş politikaları bugünkü iktidar tarafından sürdürülmektedir” denildi.

Açıklamada; “Bu iktidar döneminde katliamın failleri ‘dokunulmazlık’ zırhı içine alınırken adalet isteyen aileler üzerindeki baskılar devam etmektedir. Katliamın yıldönümünde Roboskî Derneği Başkanı Veli Encu ve diğer katliam mağduru ailelerin gözaltına alınması, devletin bu katliama yaklaşımının en açık ifadesidir. Roboskîlilerin acılarını anmalarına bile tahammül etmeyen baskı politikaları bu ülkede yaraları kanatmaktan, acıları büyütmekten başka bir işe yaramaz. Oysa bu ülkenin ihtiyacı, Roboskî katliamını da yaratan savaş ve şiddet politikalarının son bulması, bu ülke halkların barış ve eşitlik temelinde birlikte yaşayacağı demokratik çözümün yolunun açılmasıdır” görüşlerine yer verildi. (Diyarbakır/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Aralık 2016 18:47
www.evrensel.net
ETİKETLER RoboskiEMEP