Selahattin Demirtaş, Abdullah Zeydan ile aynı koğuşa alındı

Selahattin Demirtaş, Abdullah Zeydan ile aynı koğuşa alındı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, artık aynı koğuşta kalacak.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, tutuklu bulundukları Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'nde aynı koğuşa alındı.

Haklarında açılan soruşturma kapsamında tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 4 Kasım günü Diyarbakır'dan Edirne'ye getirilerek F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Demirtaş'tan 2 gün sonra tutuklanan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan da aynı cezaevine getirilerek, tek kişilik koğuşa alındı.

Selahattin Demirtaş'ın, Abdullah Zeydan ile aynı koğuşta kalma isteği Cezaevi İdare ve Gözlem Kurulu tarafından önce kabul edilmedi. Kurul son yaptığı değerlendirmede Demirtaş ile Zeydan'ın aynı koğuşta kalması kararı aldı.

Bu karar üzerine Demirtaş ile Zeydan bu sabahtan itibaren aynı koğuşa alındı. Birlikte kalan Demirtaş ile Zeydan'ın daha önce kitap okuma etkinliğine de birlikte çıktıkları öğrenildi. (Edirne/DHA)

 

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.