Kız arkadaşını FETÖ'cü diye ihbar etti iddiası

Kız arkadaşını FETÖ'cü diye ihbar etti iddiası

Aydın'ın Germencik İlçesinde adliyede zabıt katibi olan Erdoğan K, iddiaya göre evlilik teklifini geri çeviren Kübra E'yi FETÖ'cü diye ihbar etti.

Germencik Adliyesi'ndeki olay iddiaya göre şöyle gelişti. Germencik Asliye Ceza Mahkemesi'nde görev yapan zabıt katibi Erdoğan K. (34) yaklaşık 1.5 yıldır konuştuğu kendisi gibi zabıt katibi olan Kübra E.'ye (29) geçen hafta evlilik teklifinde bulundu. Kübra E, evlilik teklifine olumsuz yanıt verdi.

Teklifinin reddedilmesine sinirlenen Erdoğan K, hem evlenme teklifini reddeden Kübra E. hem de bunda sorumluluğu olduğuna inandığı onun arkadaşı M.S.'nin FETÖ/PDY üyesi olduklarını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bu ihbar üzerine Kübra E. ve M.S'nin önümüzdeki günlerde savcıya ifade vermesi bekleniyor.

M.S.'nin daha önce Erdoğan K.'nin kendisini tehdit ettiği iddiasıyla şikayetçi olduğunu söyleyen Kübra E, kendisinin de tanık olarak ifade verdiğini söyledi. Kübra E, Erdoğan K. ile bir süre arkadaşlık yaptığını ve bunun herkes tarafından bilindiğini belirterek, "Kendisinden ayrılmamdan sonra bana ve arkadaşım M.S'ye iftira ve tehditlerde bulunmaya başladı. Kendisinden şikayetçiyim" dedi.

Kübra E'nin arkadaşı M.S.'nin hakkında ortaya atılan bu iddia nedeniyle iki kez rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. (DHA)

www.evrensel.net