Canlı bombayı linç edip öldürdüler!

Canlı bombayı linç edip öldürdüler!

Nijerya’da üzerindeki bombayı patlatamayan canlı bomba halk tarafından linç edildi.

Nijerya'da terör saldırısı gerçekleştirmek isteyen kadın canlı bomba, girişiminin başarısız olmasının ardından kalabalık tarafından linç edildi.

Sputnik'in haberine göre, Nijerya'nın kuzeyindeki Maiduguri kentine bağlı Kasuwa'da bulunan bir hayvan pazarına iki kadın canlı bomba sabah saatlerinde saldırı düzenledi.

Canlı bombalardan biri üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirerek öldü. Polis, üzerindeki bombayı patlatmakta başarısız olan 2. kadın canlı bombanın ise çevredeki kalabalık tarafından linç edilerek öldürüldüğünü açıkladı.

Saldırıda başka ölen olmazken, linç edilen canlı bombanın üzerindeki patlayıcı güvenlik ekiplerince etkisiz hale getirildi.

SALDIRI GİRİŞİMİNİ ÜSTLENEN OLMADI

Saldırıyı üstlenen olmasa da ülkede şeriata dayalı bir yönetim kurmak isteyen Boko Haram örgütü buna benzer birçok saldırı düzenledi. Örgüt, canlı bomba saldırılarında kadın ve çocukları sıklıkla kullanıyor.

Saldırı, Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari'nin emriyle ordunun örgütün Sambisa ormanındaki üssüne yaptığı baskının ardından geldi.

Buhari üssün ele geçirilmesinin Boko Haram'a 'öldürücü darbe' vurulması anlamına geldiğini söylese de örgüt, Nijerya'nın komşuları Nijer ve Kamerun'da da bombalı saldırılarını sürdürdü. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net