'FETÖ'den yargılanan polisler suçlamayı kabul etmedi

'FETÖ'den yargılanan polisler suçlamayı kabul etmedi

Adana'da 'FETÖ' davasının ilk duruşmasında 16'sı tutuklu 25 eski polis haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Adana'da 'FETÖ' soruşturması kapsamında haklarında örgüt üyeliğinden 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 16'sı tutuklu 25 eski polis suçlamaları kabul etmedi.

11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasına tutuklu sanıklar ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı. SEGBİS sistemi ile duruşmaya katılan tutuklu sanıklardan Serhat Özkan, Muammer Polat, Sedat Ural, Çağatay Aydın, Ramazan Çetinkaya, Veysel Özkıraç, Sedat Şaybak, Emin Tozcuer, Yasin Ecevit, Celalettin Yılmaz, Cesur Topal, Aydın Kurtuluş, Metin Atçıoğlu, Adnan Elitaş, Hasan Saldallı ve Ahmet Ünsal suçlamaları kabul etmedi. ByLock kullanmadıklarını belirten sanıklar herhangi bir örgüte üye olmadıklarını 15 Temmuz günü görevleri başında olduklarını söyledi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verirken Emniyet Müdürlüğüne yazı yazılarak sanıkların her birinin ayrı ayrı ByLock'a kaç kez ve hangi tarihlerde girdiklerinin araştırılmasını, ayrıca ByLock uygulamasının, kişinin mail hesabının veya telefonun IMEI numarasının uzaktan hacklenmesi suretiyle, başkaları tarafından telefona yüklenmesinin, telefonda hiç kullanılmadığı halde kullanılmış gibi gösterilmesinin mümkün olup olmadığının sorulmasını istedi. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER AdanaFETÖ