Üniversite öğrencisini cami avlusuna atıp tecavüz etti

Üniversite öğrencisini cami avlusuna atıp tecavüz etti

İstanbul'da üniversite öğrencisini 4 metrelik duvardan iten ve daha sonra tecavüz eden şüpheli yakalandı.

İstanbul'da kaldığı yurda dönen bir üniversite öğrencisini, 4 metrelik bir duvardan camii avlusuna atan ve daha sonra tecavüz eden şüpheli Tuvshinbayar E.(32) polis tarafından yakalandı. Saldırgan adliyeye sevk edildi.

Şişli, Meşrutiyet mahallesi, Dere sokak üzerinde 23 Aralık 2016 tarihinde meydana gelen olay polis kayıtlarına göre şöyle gelişti; Almanya’da okuyan ve öğrenci değişim programı Erasmus’la İstanbul’a gelen Türkiye vatandaşı A.Ç.(22) akşam arkadaşları ile gittiği bir kafetaryadan saat 01.00 sıralarında ayrılarak kaldığı yurda doğru yürümeye başladı. 19 Mayıs mahallesinde kaldığı yurda doğru yürüyen A.Ç.’nin önü Osmanbey civarı önünde bir kişi tarafından kesildi. Şüpheli şahıs genç kadının önce cep telefonunu gasbetmeye çalıştı, ancak direnmesi üzerine onu yaklaşık 4 metrelik bir duvardan aşağı camii avlusuna attı. Yaralı haldeki kızı, caminin odunluğuna götüren şüpheli burada genç kadına tecavüz etti. Şüpheli genç kadına ait cep telefonunu gasbederek kaçarken, A.Ç. bulunduğu yerden yaralı halde çıkarak polis ekiplerinden yardım istedi. Yarı baygın bir halde bulunan A.Ç. hastaneye kaldırıldı. Yapılan ilk kontrollerinde belinin kırık olduğu tespit edilerek tedavi altına alındı.

Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından olayla başlatılan soruşturmada polis olay yerinden 6 kilometre çapında bir alanda bulunan yüzlerce saat güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. 380 saatlik görüntünün incelenmesi sonucunda şüphelinin olay yerine 3-4 kilometre uzaklıkta oturduğu belirlendi. Evi tam olarak tespit edilemeyen şüpheliyi yakalamak için bölgeye pusu kuruldu. Önceki gün olayı gerçekleştirdiği tespit edilen Tuvshinbayar E., Yalvaç sokak üzerinde gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramada doğalgaz kutusunun üzerine saklandığı tespit edilen A.Ç.’ye ait cep telefonu ele geçirildi.

Asayiş şube müdürlüğüne getirilen şüpheli olayla ilgili sorgulandı. Geçtiğimiz Temmuz ayında turist olarak Türkiye’ye giriş yapan Tuvshinbayar E.’nin bir tekstil atölyesinde çalıştığı tespit edildi. Şüphelinin resminden hastanede tedavi gören A.Ç. tarafından teşhis edildiği öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Öte yandan saldırı sonucu 4 metrelik duvardan düşme sonucu beli kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar bulunan mağdur A.Ç. ise Almanya’dan gelen ailesi tarafından geri götürüldü. A.Ç.’nin tedavisine Almanya’da devam edileceği öğrenildi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Aralık 2016 15:44
www.evrensel.net