CHP’li Devrimci Demokratlar: Başka bir Türkiye mümkün

CHP’li Devrimci Demokratlar: Başka bir Türkiye mümkün

CHP’li Devrimci Demokratlar Hareketi, Aydın’da ‘Başka Bir Türkiye Mümkün’ başlıklı forum düzenledi.

CHP’li Devrimci Demokratlar Hareketini oluşturan, milletvekilleri İstanbul’da düzenledikleri ‘Başka Bir Türkiye Mümkün’ başlıklı forumunun ikincisini Aydın’da gerçekleştirdi. Toplantıda CHP’nin ‘ama’lı cümlelerden kaçınması gerektiği belirtildi.

İl Kültür Merkezi Dr. Hidayet Sayın salonunda yapılan foruma CHP Mersin milletvekili Fikri Sağlar, Manisa milletvekili Tur Yıldız Biçer ve İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker katıldı.

CHP’li Devrimci Demokratlar Hareketi sözcüsü Nedret Saraç, forumu kimseye karşı bir toplantı olarak değil, hep birlikte ‘Başka bir Türkiye mümkün’ demek için düzenlediklerini söyledi.

Ülkede her gün bombalar patladığını ve kaos yaşandığını ifade eden Saraç, “Toplumsal vicdanı ayağa kaldırmak gerekiyor” dedi.

Cumhuriyetle halka verilen iktidarın yüz yıl sonra yeniden saraya verilmek istendiğini belirten Saraç “Adı ne olursa olsun, ister cumhurbaşkanlığı sistemi, isterse başkanlık sistemi, isterse tek adamlık olsun; esas itibariyle yeni bir sultanlık, yeni bir halifelik kurgulanmak isteniyor” dedi. Saraç “CHP yeterli muhalefet yapabilseydi, AKP bu kadar rahat iktidar olamazdı” diyerek sürdürdüğü konuşmasında CHP’nin örgütsel sorunlar yaşadığını ifade etti.

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker ise AKP’nin getirmek istediği başkanlık sistemine tepki gösterdi. Mersin milletvekili Fikri Sağlar da CHP’ye dönük “Örgütü olmak istiyorsak, sokağa, alanlara çıkmalı, mahalleye, köylere gitmeliyiz” dedi.

Daha sonra yapılan forumda söz alan parti üyeleri ağırlıklı olarak parti tüzüğünün antidemokratik olduğunu değişmesi gerektiğini söyledi. Toplantıda CHP’li belediyelerin uygulamalarından duyulan rahatsızlıklar da dile getirildi. (Aydın/EVRENSEL)

www.evrensel.net