İŞKUR’dan patronlara maaş desteği

İŞKUR’dan patronlara maaş desteği

'Zorda kalan' patronlara 4 ay süreyle İŞKUR tarafından gelir desteği verilmesi anlamına gelen ‘kısa çalışma ödeneği”nde, şartlar yumuşatılacak.

'Zorda kalan' işyerlerinde çalışanların maaşlarının bir süre İşkur tarafından ödenmesi anlamına gelen “kısa çalışma ödeneğinde”, yararlanma koşulları kolaylaştırılıyor. İşçi ve işveren kesiminin “daha çok işletmenin bu imkandan yararlanması gerektiği” yönündeki taleplerinin ardından, İşkur konuyu gündemine aldı

Hürriyet’ten Hacer Boyacıoğlu’nun haberine göre, başlatılan çalışma kapsamında işçi ve işveren kesimi temsilcilerine ne tür kolaylıklar istedikleri sorusu yöneltiliyor. Bu kapsamda getirilen öneriler arasında “işyerinde örgütlü bulunan işçi sendikası ile işverenin ortak başvurusu halinde, başvuru direk onaylansın” da bulunuyor. Yetkililer ise, “İki tarafla da görüşerek, ortak noktayı bulacağız. Konu üçlü danışma kurulunda gündeme geldi, alınan karar çerçevesinde de çalışma başlatıldı. Amaç daha çok işletmeye ulaşabilmek” bilgisini veriyor. (EKONOMİ SERVİSİ)

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
 

www.evrensel.net