‘Fikriyatı MHP, uygulayıcısı AKP’

‘Fikriyatı MHP, uygulayıcısı AKP’

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Anayasa Komisyonu’nda görüşülen anayasa değişikliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım, sabah saatlerinde Ankara ve Diyarbakır’da gerçekleşen gözaltılara tepki göstererek, “Siyasi soykırım operasyonları devam ediyor. Bugün Hukuk ve insan Haklarından Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Aysel Tuğluk ve Diyarbakır İl Eş Başkanımız ile DTK’de daha önce yöneticilik yapmış iki arkadaşımız gözaltına alınmıştır. Siyasi operasyonların tek nedeni vardır, halkın barış ve özgürlük talebine şiddetle cevap vermenin tek nedeni, gayrı meşru yöntemleri öncelemek, meşru yollarla elde edemediklerini şiddet ve gayrı meşru yöntemlerle elde etmek isteyen iktidar aklıdır” dedi.

Ülkenin birilerinin mutluluğu ve ihtirası uğruna bir ateşin kıyısına getirildiğini söyleyen Yıldırım, başkanlık sistemi ve anayasa değişikliği konusuna değindi.

Meclis Anayasa Komisyonu’nda devam eden görüşmeleri değerlendiren Yıldırım, “Şu anda hakim olan aklın fikriyatı MHP’dedir, uygulayıcı AKP. Fikri iktidar MHP, uygulayıcı AKP. Vatanseverlik üzerinden siyaset kurmuş olan partiye çağrı yapacağım, uzunca bir süre, ‘17-25 Aralık’ın hesabını sormadan bunlara selam bile vermeyeceğiz’ dediniz. Şimdi bu Anayasa paketini tam da 17-25 Aralık’ın yıl dönümünde bu ülkenin başına karabasan gibi indirmeye çalışıyorsunuz. Vatanseverliği tek adamcılığa sattığınızın farkında mısınız?” diye sordu. (DİHABER)

www.evrensel.net