26 Aralık 2016 07:13

George Michael yaşamını yitirdi

İngiliz Pop Müzik Yıldızı George Michael, 53 yaşında hayatını kaybetti. George Michael, İngiltere'nin en büyük pop simgelerinden biriydi.

George Michael yaşamını yitirdi

Paylaş

İngiliz Şarkıcı ve Söz Yazarı George Michael 53 yaşında hayatını kaybetti.

1980'lerde bir hayli popüler olan Wham! grubunun solisti George Michael'ın Oxfordshire'ın Goring kasabasındaki evinde yaşamını yitirdiği bildirildi.

İngiliz pop yıldızının menajeri Michael Lippman, George Michael'ın kalp yetmezliğinden hayatını kaybettiğini söyledi.

Kıbrıs göçmeni bir aileye mensup George Michael 35 yıllık kariyeri boyunca 100 milyondan fazla albüm sattı. Son albümünü 2014'te Symphonica adıyla çıkardı.

Bu ay, George Michael'ın yeni bir albüm üzerinde çalıştığı duyurulmuştu.

Asıl adıyla Georgios Kyriacos Panayiotou, Careless Whisper, Faith, Freedom, Last Christmas, One More Try gibi şarkılarıyla tanınıyordu.

'GÜÇLÜ BİR LGBT VE İŞÇİ HAKKI SAVUNUCUSUYDU'

1998 yılında gey olduğunu açıklayan George Michael, siyasi mesajlarıyla da tanınıyordu. Margaret Thatcher'in 'Demir Leydi' günlerinde muhalefetteki İşçi Partisi'ni destekleyen Michael, Tony Blair'in 2003'te Irak işgaline katılma kararını eleştirmişti.

George Michael'ın ölümü sonrası İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn, "George Michael'ın ölüm haberini almak çok üzücü. Olağanüstü bir sanatçı ve LGBT ile işçi haklarının güçlü bir savunucusuydu" dedi.

"Derin bir şok içindeyim" diyen Sanatçı Elton John ise "Çok sevgili bir dostu, nazik, yüce gönüllü bir ruhu ve muhteşem bir sanatçıyı kaybettim. Yüreğim ailesi ve sevenleriyle" ifadelerini kullandı.

George Michael'ın ölümüyle, David Bowie, Prince, Leonard Cohen gibi isimlerden sonra 2016'da yaşamını yitiren büyük sanatçılar listesi de uzadı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Kızlarını 'canlı bomba' yapan cihatçı öldürüldü

SONRAKİ HABER

Öğrencilere, tuvalet kapılarına yazı yazdıran taciz iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa